Dołącz do nas na      

Laptop Na Obrazeczki

Oceń zabawkę: 
Oceń produkt.
Piękny komputerek, w którym zamiast wyświetlacza korzysta się z kart z zadaniami. Bardzo zainteresowała mnie ta zabawka, gdyż jest alternatywą do tradycyjnych laptopów z małym wyświetlaczem.

 Laptop posiada 10 kart ukrytych w specjalnym schowku. Karty podzielone są tematycznie. Na obrazkach jest przedstawiony szpital, ciało, urodziny,  klasa, przygoda, łowienie, muzyka, zoo, kemping, plaża, ocean.
Sam komputer jest porządnie wykonany, natomiast karty są niestety z papieru. Na zdjęciach pokazuję jak wyglądają one po pół roku używania...
Wielki minus, że nie są to karty z tworzywa, nie wiem ile jeszcze posłuży, bo jej jedyna funkcja warunkująca możliwość używania komputerka - obrazki tak szybko się niszczą. Zabawka miała być dla synka, ale zadania, jak na trzylatka, w większości są za trudne. Pięcioletnia córka początkowo bardzo chętnie się nim bawiła, po jakimś czasie komputerek się znudził. Czasami do niego wraca. Zabawka jest nietrwała. Dziś już prawie wszystkie karty są zniszczone, gdyby zostały zrobione z tworzywa tego problemu by nie było...ale jak zwykle oszczędnością klientach...
Uczy literowania, wyszukiwania  szczegółów, rozróżniania kolorów. Zabawka według mnie powinna być przeznaczona dla dzieci od ok 5 r.ż. Trzylatek zniszczy karty i nie będzie literował a na większości kart jest właśnie literowanie, co prawda większość słów jest napisana na kartach, ale nie wszystkie i nie tak samo, jak każą literować. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy świadome utrudnienie. Plansza z muzyką ma ciekawą opcję włącza się różne instrumenty za pomocą osobnych przycisków. Mój synek uwielbia się w to bawić. Ogólnie, więc pomysł świetny, ale niedostosowany wiekowo i te karty z papieru sprawiają, że zastanowiłabym się na kupieniem tej zabawki po raz drugi. 

Grupa wiekowa: 
Zużycie: 
2 x paluszki R6 starcza na długo, gdyż laptop nie ma wyświetlacza, już od paru miesięcy te same baterie.
Cena: 
53.00 zł
Cena - uwagi: 
w 2012 w sklepie internetowym
Marka: 
Kategorie: 
Tagi: 
Ocena redakcji: 
3