Dołącz do nas na      

Ciastolina dla sprawności małych rączek

Oceń zabawkę: 
Oceń produkt.
Zabawa polega na lepieniu różnych form z ciastoliny. Pomysłów na zabawę można mieć tyle, ile fantazji i akcesoriów. Dawno temu kupiłam w Tesco pudło z najważniejszymi elementami ciastoliną z pokrywkami, w których można odcisnąć zwierzaki, strzykawki, narzędzie do wyciskania (to niestety szybko się złamało), nożyki itp. W sklepach są dostępne całe zestawy tematyczne, jednak u nas i tak najlepsza okazały się wyciskarka i strzykawka.

Zabawa w ciastolinie jest ulubionym zajęciem moich dzieci i to od najmłodszych lat, pochłania czas i uwagę, ćwicząc przy tym małe rączki. I ma taką fajną właściwość, że nie wgniata się, jak plastelina, tylko wysuszą się na kamień i można ją potem ewentualnie odkurzyć. Z tego też powodu należy je po zakończeniu zabawy włożyć do pojemniczka i zamknąć, jeśli chce się ją ponownie użyć. Należy zwrócić uwagę, żeby w dziurki w strzykawce były raczej większe, gdyż przy małych dziecko ma potem problem z wyciskaniem. Nie widzę różnicy między najtańszą ciastoliną a najdroższą, oprócz ceny oczywiście. Próbowałam też robić domową ciastolinę. Niestety tak się lepiła, że skończyło się na praniu dywanu. Zresztą i po tej sklepowej też jest, co sprzątać, ale za to, jaka zabawa. 
Porada: Jeśli ciastolina się trochę wysuszy, można dolać do niej parę kropel wody i pougniatać, jednak nie za dużo, bo woda ją rozpuszcza.
Zabawa jest prosta a przynosi wiele satysfakcji i łagodzi emocje, wycisza, pobudza twórczo. 

Grupa wiekowa: 
Zużycie: 
jedna tuba starcza u nas na max 4 zabawy
Cena: 
5.00 zł
Cena - uwagi: 
Cena dotyczy najtańszej tuby z ciastoliną, całe zestawy mogą osiągną cenę nawet dwustu złotych.
Sprawdź aktualne ceny: 
Kategorie: 
Tagi: 
Ocena redakcji: 
5